Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Si do të jetë moti sot, 18 shtator 2019!

Si do të jetë moti sot, 18 shtator 2019!

Ditën e sotme mbetemi nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme, duke diktuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare në Ultësirën Perëndimore. Kthjellime dhe vranësira disi më të theksuara paraqiten në zonat malore, ku në ekstremin verior priten rrebeshe shiu afat-shkurtër gjatë pasdites.

Parashikohet që nata të karakterizohet nga kthjellime dhe vranësira të shpeshta./E.B-dritare.net