Shifra marramendëse/ Sa kushtoi dasma e princit Harry dhe Meghan!

Wowww, kjo është një shumë e madhe!

Image result for meghan and harry wedding

Dita e dasmës është një rast shumë i veçantë. Sigurisht dhe shumë njerëz mbledhin para për vite me radhë, për të realizuar dasmën e ëndrrave.

Veshja, makina, vendi i dasmës, pritja, ahengu…

Kur i bëni bashkë, kushtojnë më pak. Por ka edhe raste kur shuma rritet me mijëra.

Image result for meghan and harry wedding

Dasma e princit Harry dhe Meghan Markle, kushton më shumë se kaq. Nuk po flasim për mijëra këtu, por për miliona, informon dritare.net

Image result for meghan and harry wedding

Dasma mbretërore kushtoi 8 milionë paund, më shumë se ajo e Kate dhe William.

Kjo ishte edhe dasma e viti. Por një çmim prej 32 milionë paundësh… Të merren mendtë kur e lexon, e sheh.

LEXO DHE :  Ja kush e implikoi në krim Henri Çilin!

Related image

Pse kushtoi 8 milionë më shumë se dasma e Kate dhe William?

Ndoshta për shkak të sigurisë së lartë, nga frika për ndonjë sulm terrorist, informon dritare.net

Image result for meghan and harry wedding

Kate pagoi 250,000 paund për fustanin e saj, ndërsa Meghan 390,000.

Image result for meghan and harry wedding

Sa e privilegjuar paska qenë, kjo nuse!

Shumat e tjera:

Sistemi i PA-së:  232,810 paund

Banderola dhe flamujt:  14,081 paund

Pagesa për këshillin:  1,084,512 paund

Udhëtimi i stafit:  3,875 paund

Akreditimi kalon:  2,907 paund

Veshje e dasmës së Meghan:  390,000 paund

Edhe imagjinoni pjesa tjetër e dasmës. Uuufff, s’po flasim më./K.C/dritare.net

Image result for meghan and harry wedding

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.