SHBA: Mbështesim bashkëpunimin e partive për Reformën Zgjedhore

Pas ambasadorit të BE-së, Luigi Soreca, kryeministrit, Edi Rama, marrëveshjen mes palëve për Reformën Zgjedhore e ka përshëndetur edhe Ambasada Amerikane. Përmes një postimi në Facebook, Ambasada shkruan: “Ne përshëndesim palët që ranë dakord të punojnë së bashku për reformën zgjedhore, një hap i rëndësishëm për të trajtuar plotësisht rekomandimet e ODIHR-it. Reforma do të mbështesë procese zgjedhore të efektshme dhe të besueshme dhe do të forcojë demokracinë shqiptare. Ne shpresojmë që palët të vijojnë të ecin përpara me këtë frymë aktuale bashkëpunimi, për t’u siguruar që zgjedhet në Shqipëri të jenë të lira nga mashtrimi, ndërhyrja dhe korrupsioni.”/K.C/dritare.net 

LEXO DHE :  Video kur princeshë Diana kritikon Princin Harry!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.