Rama përshëndet marrëveshjen për Reformën Zgjedhore: Duhet pagëzuar ky rikthim

Kryeministri i vendit, Edi Rama ka reaguar për marrëveshjen mes palëve, për Reformën Zgjedhore. Përmes një postimi në Twitter, Rama shprehet se, duhet pagëzuar ky rikthim në tryezën e dialogut.

“Përtej më shumë se një viti të humbur në rrugën e konfliktit të çuar deri në ekstremin e mosarsyes, duhet përgëzuar ky rikthim i arsyeshëm në tryezën e dialogut për shkallën e parë të Reformës Zgjedhore, ku të gjitha rekomandimet e OSBE/ODHIR-it do integrohen në Ligjin Zgjedhor.”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Ambasada Shqiptare në Ankara: Ja ku duhet të telefonojnë shqiptarët e prekur nga tërmeti!

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.