Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rrëzohet avioni Boeing 737, bie në lumë

Rrëzohet avioni Boeing 737, bie në lumë

Një avion  pasagjerësh është rrëzuar në Florida të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, duke rënë në lumë. Avioni Boeing 737 ka rrëshqitur nga baza, pas një stuhie, dhe përfundoi në lumë. Asnjë nga pasagjerët në bord, nuk është lënduar rëndë, informon dritare.net. Vetëm 20 persona janë dërguar në spital, me lëndime të lehta.

Aeroplani ishte duke fluturuar nga gjiri i Guantanamos në Kubë, në një bazë ushtarake, në qytetin e Jacksonville./E.B-dritare.net