Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama poston videon e turistëve të huaj, që zgjodhën Fierin këtë verë

Rama poston videon e turistëve të huaj, që zgjodhën Fierin

Kryeministri Edi Rama, përmes një postimi në rrjeti e tij social Facebook, ka postuar një video të "Smile Albania", ku shihen turistët e nga vende të ndryshme të botës, që kanë zgjedhur qytetin e Fierit, për ta vizituar këtë verë.

Në video, njëri nga turistët dëgjohet të thotë se, është hera e parë që viziton Apollonia dhe i duket mjaft interesante. Ndërsa një turiste tjetër shprehet: "Duhet ta vizitoni patjetër këtë vend, sepse do të mësoni shumë për qytetin antik dhe manastirin".

Ndërkohë, Rama, në postimin e tij shkruan: MIRËMËNGJES ?

dhe me buzëqeshjen e Shqipërisë në Fier, ju uroj një ditë të mbarë ?"./E.B-dritare.net

https://www.facebook.com/edirama.al/videos/2639361139448131/