Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama poston fotot nga Teatri i Ri Kombëtar i Operës dhe Baletit: Xhevahir i nxjerrë në dritë

Rama poston fotot nga Teatri i Ri Kombëtar i Operës dhe Baletit:

Kryeministri i vendit, Edi Ramą ka postuar në Facebook disa foto nga Teatri i Ri Kombëtar i Operës dhe Baletit.

Ndërsa e cilëson një xhevahir të nxjerrë në dritë, Rama shkruan se për pak kohë ky teatër tashmë i rikonstruktuar do të jetë në dispozicion për publikun.

“JA DHE PAK... dhe një tjetër xhevahir i nxjerrë në dritë falë vizionit e pasionit tonë të paepur për ndryshimin, do të jetë në dispozicion të publikut, Teatri i Ri Kombëtar i Operas dhe Baletit??”,- shkruan Rama./K.C/dritare.net