Rama: Ja harta e investimeve për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në gjithë Shqipërinë!

Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka publikuar një video ku tregon hartën e investimeve të qeverisë, për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në zonat rurale të vendit nga veriu në jug.

Sipas të dhënave të publikuara nga shefi i qeverisë, në lotin e parë, përfitues do të jenë 15.883 banorë në 16 fshatra në juglindje të Shqipërisë. Te loti i dytë përfitues do të jenë 16.609 banorë të 30 fshatrave në verilindje të Shqipërisë. Në lotin e tretë do të furnizohen me ujë 8 fshatra në jugperëndim , ndërsa në lotin e katërt do të furnizohen 18 fshatra në rajonin qendror. /E.B-dritare.net

MIRËMËNGJES 😃dhe me hartën e investimeve për sigurimin e furnizimit 24 orë me ujë në zonat rurale të vendit nga veriu në jug, ju uroj një ditë të mbarë 😊

Gepostet von Edi Rama am Montag, 18. November 2019

LEXO DHE :  7 viktima nga tërmeti, si dukej para termetit pallati 6 katësh ku u shuan dy familje në Durrës!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.