Pretendent për 11 çmime Oskar, arrestohet Joker

Joaquin Phoenix, është aktori kryesor në filmin Joker, ndërsa është pretendent për të fituar 11 çmime Oscar në muajin e ardhshëm.

Por, kur vjen puna tek ligji, ai është një qytetar amerikan që duhet të zbatojë me përpikmëri rregullat.

LEXO DHE :  Teatri i ri, Veliaj: Do ta ndërtojmë vetë, më shpejt e me gjithë teknologjitë ekstra për skenën

Ylli i Joker, është arrestuar nga policia gjatë një proteste kundër ndryshimeve klimaterike në Uashington.

Policia bëri thirrje për shpërndarjen e protestuesve, ndërsa ata refuzuan duke sjellë disa arrestime mes tyre aktorin e njohur./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.