Një lajm i mirë nga Australia/ Shkencëtarët në prag të krijimit të vaksinës kundër virusit kinez

Shkencëtarët në Institutin e Infeksioneve, në Melbourne, Australi duket se janë një hap larg, zbulimit të madh të vaksinës kundër virusit kinez.

Mediat e huaja kanë raportuar se ata kanë mundur të krijojnë virusin në një laborator.  Nëpërmjet disa pamjeve ata kanë treguar se si rritet ky virus në laborator. Kjo do të hapë rrugën për të krijuar një vaksinë që do ta mundë atë.

LEXO DHE :  Frika nga virusi/ Përgjysmohen çmimet e biletave drejt Italisë!

Shkencëtarët e kanë rritur këtë virus, nëpërmjet një kampioni nga një pacient. Duhet ende kohë deri në krijimin e vaksinës, por mesa duket shkencëtarët po ecin me shpejtësi./L.F-dritare.net

 

 

View this post on Instagram

 

A coronavirus breakthrough could pave the way for a vaccine against the deadly illness.⁣⁣ ⁣ #coronavirus #Wuhan⁣⁣

A post shared by The Telegraph (@telegraph) on

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.