Ngjela: Selami është konkurrenti i Bashës për kreun e PD

Avokati Spartak Ngjela, në Zgjedhje2017, me gazetaren Rudina Xhunga në Vizion Plus, ka komentuar reagimin e figurave demokrate, kundër Bashës. Ngjela tha se Topalli me reagimin e saj, tregoi se është demokrate, ndërsa Eduard Selami ka një arsye tjetër që nuk po firmos asnjë nga kërkesat.

“Pse të firmosë Selami? Ai është konkurrent. Besoj se do të konkurrojë për kreun e PD. Varet se çfarë mbështetje do të ketë. PD është një parti perëndimore. Nëse del një figurë që ka mbështetjen e perëndimit dhe të tjerët nuk e kanë,  atëherë do fitojë ai që ka përkrahje e perëndimit. Të shikojmë garën për të parë se kush do të marrë mbështetje”, tha Ngjela./dritare.net

LEXO DHE :  Presidenti Meta kallëzon penalisht kreun e KED

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.