Ndotja e ajrit/ Instituti i Shëndetit në Kosovë ngre alarmin: Mos dilni jashtë!

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, ka ngritur alarmin për shkak të nivelit të lartë të ndotjes së ajrit.

Kështu, IKSHP, ka bërë thirrje që qytetarët të mos dalin jashtë nëse nuk kanë ndonjë arsye.

“Ajri jo i shëndetshëm! Mos dilni pa ndonjë nevojë të domosdoshme sidomos personat me sëmundje të mushkërive e të zemrës”, ka rekomanduar IKShP-ja.

LEXO DHE :  Këtë mesazh nga Rita Ora për vdekjen e prezantueses britanike, duhet ta lexoni patjetër!

Ndërkohë normat e regjistruara në mbrëmje kapin shifrën e 168 PM, që është nivel i dëmshëm. Shifrat normale të PM janë 50 deri në 100 PM./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.