Mjekët në Afrikë: “OBSH dhe Bill Gates po sterilizojnë gratë afrikane

Tabloidi LifeSiteNews.com ka raportuar se një grup mjekësh nga Kenia dhe organizata jo-fitimprurëse “Kenya Catholic Doctors Association” kanë akuzuar Organizatën Botërore të Shëndetësisë bashkë me multi-miliarderin Bill Gates se po sterilizojnë gratë dhe vajzat afrikane me anë të vaksinimit kundër tetanozit, gjë që sipas tyre mbështetet nga një sërë qeverish afrikane, ndër to edhe ajo e Kenias.

Paçka se qeveritë e kanë mohuar  këtë akuzë, mjekët kanë treguar se kanë marrë 6 mostra nga gra të ndryshme, të cilat kanë marrë vaksinën anti-tetanoz. “Të 6-a mostrat rezultuan ashtu siç kishim frikë”, – thonë mjekët afrikanë. “Nga studimi i këtyre mostrave mësuam se atyre u ishte injektuar antigjeni HCG. Ky antigjen është shkaktari i infertilitetit tek femrat.”

LEXO DHE :  Rama bën paralajmërimin e fortë: Operacioni nuk do të ndalet!

Duhet të themi që UNICEF dhe OBSH ofrojnë vaksinim falas, të financuar nga qeveritë e mëdha afrikane si ajo e Kenias dhe nga Bill e Melinda Gates, në vendet që goditen nga katastrofa të ndryshme humanitare apo natyrore.

Edhe pse vaksinimi ka kohë që ka filluar, rastet e shfaqjes së tetanozit nuk kanë filluar të reduktohet, por përkundrazi, po vazhdojnë të shtohen.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.