Ministri i Brendshëm turk: 4 të vdekur dhe 2 të plagosur pas tërmetit

Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu ka thënë se 4 persona deri tani kanë humbur jetën dhe 2 janë plagosur pas tërmetit që goditi Turqinë Lindore këtë mbrëmje. Ministri i Brendshëm turk pohoi se raportohet për 5 ndërtesa të shkatërruara në Elazig.

LEXO DHE :  Fugoni me tre të burgosur aksidentohet në Gjirokastër, një polic i plagosur!

Prej disa ditësh Turqia është goditur nga lëkundje të shumta tërmeti ku më i forti ishte ky i ditës së sotme./K.C/dritare.net

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.