Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ministri i Brendshëm turk: 4 të vdekur dhe 2 të plagosur pas tërmetit

Ministri i Brendshëm turk: 4 të vdekur dhe 2 të plagosur pas
Ministri i Brendshëm turk, Süleyman Soylu ka thënë se 4 persona deri tani kanë humbur jetën dhe 2 janë plagosur pas tërmetit që goditi Turqinë Lindore këtë mbrëmje. Ministri i Brendshëm turk pohoi se raportohet për 5 ndërtesa të shkatërruara në Elazig.

Prej disa ditësh Turqia është goditur nga lëkundje të shumta tërmeti ku më i forti ishte ky i ditës së sotme./K.C/dritare.net