Meta nënshkruan kallëzimin penal ndaj Dvoranit:  Po i jap mundësinë historike Reformës në Drejtësi

Presidenti i vendit, Ilir Meta, ka nënshkruar sot kallëzimin penal ndaj kreut të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Ardian Dvoranin. Me anë të një postimi në faqen e tij në facebook, kreu i shtetit shkruan se si President i Republikës, po i jep një mundësi historike Reformës në Drejtësi, për të treguar integritetin dhe vërtetësinë e saj.

” Sapo nënshkrova kallëzimin penal të premtuar ndaj Kryetarit të Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, z.Ardian Dvorani. Si President i Republikës, po i jap një mundësi historike Reformës në Drejtësi, për të treguar integritetin dhe vërtetësinë e saj”, shkruan presidenti.

LEXO DHE :  Meta: Ju mirëpres të gjithëve më 2 mars, në sheshin e Pranverës Kuqezi!

Ilir Meta ka ngritur padi ndaj kreut të KED-it, Ardian Dvorani në tre prokurori, atë të Tiranës, të Përgjithshme dhe te Krimet e Rënda, për akuzat e “Shpërdorimit të detyrës” dhe “Përvetësimin e titullit apo detyrës shtetërore”./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.