Largimi i May, reagon Trump: Ndiej keqardhje, e vlerësoj shumë

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump ka reaguar për dorëheqjen e kryeministres së Britanisë së Madhe Theresa May.

Trump, ka thënë se ndien keqardhje për May, ndërsa shton se e vlerëson shumë atë.

LEXO DHE :  Rama jep lajmin e mirë: 15-vjeçarja e sëmurë  mbërrin në Stamboll

“Ndjaj keqardhje për Theresa. E vlerësoja shumë”, deklaroi Trump.

“Ajo ka punuar fuqishëm, ajo është shumë e fortë”, shtoi Presidenti Trump./ I.M-Dritare.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.