Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Lamtumirë, regjisori Stan Dragoti!

Lamtumirë, regjisori Stan Dragoti!

Regjisori i mirënjohur shqiptaro-amerikan, Stan Dragoti ka ndërruar jetë ditën e djeshme. Lajmin e hidhur e kanë bërë të ditur këngëtarja, Genta Ismaili dhe gazetari Beqir Sina, të cilët shprehen me hidhërim për humbjen e regjisorit, i cili la botën e filmit, për të ndryshuar imazhin e New York-ut.

Mjeshtri Dragoti, ndërroi jetë në New York, në moshën 86-vjeçare.

Regjisori amerikan i filmit në Hollywood  lindi në Tepelenë dhe emigroi drejt SHBA-së për një jetë më të mirë.

Ai ka qenë regjisor i shumë filmave, që përfshijnë: “Dirty little Billy”, Love at first bite”, Mr.Mom, edhe shumë të tjerë. /K.C/dritare.net