Na ndiqni edhe në

Kuzhinë

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të Edlirës!

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të

Nëse nuk dini se çfarë të gatuani për darkë, dritare.net ka një recetë super të shijshme për ju.

Qofte vegjetariane nga Edlira Ruzi.

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të

Ne po ju sjellim recetën e shijshme që nuk merr shumë kohë për t’u gatuar dhe është super e thjeshtë.

Përbërësit

4 lugë gjizë,

5 lugë galetë ose bukë e grirë

1 vezë

erëza, majdanoz, kopër

2 lugë djathë i grirë

kërpudha

gjysmë gote umësht

2 thepi hudhër

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të

Përgatitja

Pasi keni larë majdanozin dhe kopërin prijini imët. Në një tas shtoni 4 lugë gjizë me kripë. Shtoni galetën dhe trazojeni përbërjen. Pasi e keni trazuar mirë, shtoni dhe 2 lugë djathë dhe përziejeni sërish. Hidhni erëzat e grira dhe pastaj vezën. Ngjisheni masën me dorë dhe formoni topat e qofteve. Qoftet lyejini me pak miell. Këto qofte nuk do të skuqen, por kalojini në një tigan me pak kërpudha.

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane tëPër darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të

Grijini kërpudhat dhe hidhuni në një tas. Në një tigan shtoni vajin e ullirit, 2 thelpi hudhër të shtypur, kërpudhat dhe shumë pak ujë.

Për darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane tëPër darkë të sugjeroj të gatuash qoftet vegjetariane të

Lërini të zihen deri sa të marrin një ngjyrë kafe dhe shtoni qoftet sipër tyre. Pas 5 minutash kthejini në anën tjetër, me kujdes që mos ju prishen. Në fund shtoni gjysmë gote qumësht dhe lërini të zihen sa të trashet lëngu. Vendosini në një pjatë dhe ju bëfshin mirë!/K.C/dritare.net