Kryemadhi: Opozita s’e ka kushtëzuar dialogun. Rama gënjeu Bashën në 2017

E ftuar në studion e RTV Ora, kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka thënë se, opozita asnjëherë nuk e ka kushtëzuar dialogun. Kryemadhi deklaroi se, Rama e përdori marrëveshjen e 17 majit për të intimiduar qytetarët për të vjedhur votën, paratë e shtetit.

Beti Njuma: I ka ndryshuar LSI kushtet për dialog?

Monika Kryemadhi: Ne nuk kemi kushtëzuar asnjëherë dialogun. As ne dhe as opozita nuk kemi kushtëzuar dialogun. 

Firmosi dhe nuk e njohu dhe jo vetëm kaq, por përdorën institucionin e tryezës, pra përdorën takimin e 17 majit për të intimiduar qytetarët për të vjedhur votën, paratë e shtetit dhe zoti Basha u bë pjesë e kësaj.

Beti Njuma: E ka kuptuar zoti Basha gabimin besoj.

Monika Kryemadhi: Të gjithë kanë të drejtë të gabojnë.

Problem është ai që nuk kupton nga gabimi dhe shyqyr zotit, Basha është shumë i qartë dhe ndoshta prandaj është kaq i vendosur sepse e kupton që kë ka përballë. 

Por çfarë të bëjmë me disa të tjerë që nuk kuptojnë që bëjnë gabime. 

Me zotin Rama që gënjen gjithmonë dhe prapë vazhdojnë mendojë që Rama mund të ndryshojë. Rama nuk ndryshon, nuk ndryshon dot 50 vjeç./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Donin të vinin Enverin kundër Mehmetit/ Nexhmije Hoxha tregon prapaskenat e shkarkimit të Beqir Ballukut

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.