Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Koronavirusi në SHBA? Shtëpia e Bardhë e mohon, por ja çfarë thotë OBSH!

Koronavirusi në SHBA? Shtëpia e Bardhë e mohon, por ja

Në Kaliforni, Orgen dhe Washington, zyrtarët thanë të premten se janë testuar pozitivisht persona me kornavirus, edhe pse nuk dihet mënyra sesi janë infektuar. Tre pacientët nuk kishin udhëtuar në zonat e prekura dhe nuk kanë pasur kontakte me ndonjë që mund të ishte infektuar.

Sipas Organizatës Botërore të Shëndetit, janë në total 59 raste të të prekurve me koronavirus, ndërkohë sipas BBC, pas publikimit të tre rasteve pozitive,  shefi i stafit të Shtëpisë së Bardhë tha se mediat amerikane po provokojnë panik, për ta dëmtuarpresidentin Donald Trump./E.B-dritare.net