Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja pse Kate Middleton e mban çantën gjithmonë në dorën e majtë!

Ja pse Kate Middleton e mban çantën gjithmonë në
A e keni menduar ndonjëherë pse dukesha Kate Middleton, pothuajse gjithmonë e mban çantën në dorën e saj të majtë? Nëse po, ne të dritare.net do ju tregojmë arsyen.

Sipas ekspertes mbretërore Myka Meier, kjo ka një shpjegim shumë të thjeshtë dhe të arsyeshëm. Duke qenë se Kate ka shumë takime dhe angazhime, ajo në dorën e majtë mban çantën, ndërsa dorën e djathtë e përdor për të përshëndetur dhe shtrënguar duart me njerëzit.

Kjo është një metodë e vjetër që e ka aplikuar dhe princeshë Diana, e cila gjithmonë e mbante të lirë dorën e djathtë, sidomos në takime zyrtare./E.B-dritare.net