Foto/ Rradhë të gjata në Kakavijë, pala shqiptare punon me një sportel

Të gjithë udhëtarët që po shkojnë nga Shqipëria për në Greqi, e kanë shumë të vështirë që mbrëmjen e sotme të kalojnë përmes pikës kufitare të Kakavijës.

Kostandin Poga, tregon për Dritare.net se janë rreth 10 autobusë në rradhë në doganë, dhe kalimi në anën tjetër të kufirit mund të kalohet për disa orë.

LEXO DHE :  Lajm i mirë nga Wuhan, foshnja 17-ditëshe shërohet nga koronavirusi pa ilaçe

Siapas Pogës, e gjithë kjo vonesë po ndodh për shkak se pala shqiptare po punon vetëm me një sportel./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.