Foto/ 240 Babagjysha pushtojnë vendpushimin e skive!

Më shumë se 200 babagjysha mbushën shpatet e Maines në SHBA.


Në 20-vjetorin e eventit të bamirësisë “Skiing Santas”, rreth 240 Babagjyshër bënë ski në vendpushimet në Mainë.

Të veshur të gjithë me kostumin e kuq të Babagjyshit dhe mjekrën e gjatë të bardhë, të 240 skiatorët dhuruan një shfaqje të bukur.

LEXO DHE :  Ja si do të jetë moti sot!

E fëmijët e vegjël që ishin aty pranë, u mrekulluan, ndërsa shihnin Babagjyshat që udhëtonin me teleferik, bënin ski edhe aktivitete të tjera./K.C/dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.