Elvis Hoxha: Fitorja e madhe e luftës, u kthye në fitore të komondantëve

I ftuar në emisionin “Arena” nga Dritan Hila, Elvis Hoxha nga Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë, ka thënë se vota për VV në Kosovë, ishte votë kundër atyre që e hanë shtetin, dhe ishte votë për një lëvizje që jep shpresë.

Elvis Hoxha: Fitorja e Vetëvendosjes ishte rezultati i kritikës ndaj sovranitetit të dobësuar, që vajti deri tek tërheqjet e njohjeve. Unë nuk merrem me teoritë e konspiracionit, mua s’më duhen fare, ne dimë këtë që shteti i Kosovës pikërisht fitoren e madhe të luftës, e ktheu në fitore të madhe të komondantëve të pushtetit, të një pushteti që e ha shtetin pak nga pak. Ne jemi tamam në situatën kur një popull e kupton se demorkacia, republika që kanë krijuar ka qenë defektoze në gjenezën e vetë./ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Nga Llalla te Dako/Ambasada e SHBA: Zyrtarët e korruptuar nuk do të marrin kurrë vizë

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.