Sulmet e Turqisë mbi kurdët, përplasen në Prishtinë pro dhe kundër erdoganistët

 

Këtë të shtunë në Prishtinë, Rrjeti i Grave të Kosovës, ka protestuar kundër sulmeve të Turqisë mbi kurdët.

Gjatë protestës simbolike të grave kosovare, në mbështetje të grave Kurde, ka pasur edhe përplasje, pasi grupet pro Erdogan janë shfaqur pak metra më larg.

LEXO DHE :  Pas takimit me Metën, Topi: Zgjidhja e krizës vjen nga institucionet

Thirrjet “Turkie”, “Turkie”  nuk munguan, por as shenjat pro Turqisë nga mbështetësit e Erdogan në Kosovë./ I.M-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.