Na ndiqni edhe në

Sport

Montela drejt shkarkimit, ja kush është komentatori që do t’i zërë vendin!

Montela drejt shkarkimit, ja kush është komentatori që do

Performanca e dobët e trajnerit të Milanit Vinçenzo Montela si dhe barazimi i sotëm nga Xhenovës duke se i ka kushtuar shumë trajnerit.

Drejtuesit e Milanit i ka ardhur në majë të hundës, dhe duket se italiani i ka orët e numëruara në krye të stolit. “Corriere dello Sport” nga Italia, e bën të sigurt se Montela do të shkarkohet, dhe në vendin e tij do të vihet Paulo Sousa.

Siç raportohet trajneri Sousa kishte kontratë me FOX TV si komentator sportiv, dhe pas ofertës që Mirablei i ka bërë, 47 vjeçari është liruar nga kontrata duke qenë i gatshëm për stolin kuq e zi. Thirrja e tij mendohet të jetë çështje ditësh. D.M-Dritare.net