Bomba molotov mbi policinë në Kavajë, arrestohet protestuesi i PD-së

Një person i shpallur në kërkim është arrestuar ditën e sotme nga policia e Kavajës. Në pranga ka rënë 41-vjeçari E. D., i cili ka marrë pjesë në tentativën për thyerjen e KZAZ-së Nr. 42 në Kavajë në datë 19 qershor.

Arrestimi i 41-vjeçarit është bërë pasi janë kqyrur pamjet filmike, ndërkohë mbi të rëndojnë akuzat e “Dëmtimit me dashje të materialit zgjedhor”, i mbetur në tentativë, “Organizimi dhe pjesëmarrja në grumbullime e manifestime të paligjshme”, “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik” dhe “Shkatërrimi i pronës”.

LEXO DHE :  Foto në Miss Europa/ Valbona Selimllari rikthehet pas në kohë

Sipas policisë 41-vjeçari gjatë zhvillimit të protestës para KZAZ Nr. 42 Kavajë, duke tentuar të hyjë me forcë në ambientet e KZAZ-së ka qëlluar me sende të forta, mjete piroteknike dhe bomba molotov punonjësit e Policisë.

Ndërkohë po punohet për arrestimin e personave të tjerë të përfshirë në këto veprime të kundraligjshme.

Para dy ditës militantë të PD-së drejtuar nga kryebashkiaku Isa Sakja tentuan të shkatërronin materialet zgjedhore në KZAZ-në Nr. 42 në Kavajë./e.k-Dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.