Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Temperaturat -13 gradë në Korçë, vështirësi në qarkullimin e mjeteve

Temperaturat -13 gradë në Korçë, vështirësi

Reshjet e borës dhe moti i ftohtë kanë bërë që temperaturat të bien ndjeshëm, duke shënuar vlera të larta nën zero.

Në Korçë, termometri ditën e sotme ka shënuar -13 gradë celsius, duke sjellë vështirësi në qarkullimin e mjeteve.

Problematik për lëvizjen e mjeteve është segmenti rrugor Qafë e Qarrit dhe Barmashit. Ndërsa akset e tjera janë të qarkullueshme normalisht./E.B-dritare.net