Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Palmer takohet me ambasadoren Yuri Kim, ja dy çështjet që diskutuan!

Palmer takohet me ambasadoren Yuri Kim, ja dy çështjet që
Zëvendësndihmëssekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Ballkanin Perëndimor, Matthew Palmer është takuar sot me ambasadoren e SHBA-së, në vendin tonë, Yuri Kim. Palmer dhe Kim u takuan për të diskutuar për qëndrimin e Shqipërisë mbi Iranin, si dhe për marrëveshjen ndërpartiake për Reformën Zgjedhore.

"Zv.Ndihmës Sekretari i Shtetit dhe i Dërguari i Veçantë për Balkanin Perëndimor Mattheë Palmer u takua me Ambasadoren Yuri Kim për të diskutuar qëndrimin e guximshëm dhe parimor të Shqipërisë mbi Iranin, si dhe lajmin pozitiv lidhur me përkushtimin ndërpartiak për të realizuar reformën zgjedhore në përputhje me rekomandimet e OSBE/ODIHR. #SHBAQendronKrahShqiperise",- thuhet në postimin e Ambasadës Amerikane./K.C/dritare.net