Një tjetër këngëtare shqiptare në garë për të përfaqësuar San Marinon në Eurovizion!

Këngëtarja Elvana Gjata u përfol se do të përfaqësonte San Marinon në Eurovizion këtë vit. Por ajo theu heshtjen duke thënë se nuk ka marrë asnjë ftesë të tillë. Në media një tjetër emër po përflitet se do të prezantojë San Marinon. Bëhet fjalë për këngëtaren Inis Neziri.

Ajo ka marrë pjesë në një sërë kompeticionesh muzikore, duke nisur nga Gjeniu i vogël, Festivali i 56 i Këngës e së fundmi në Këngën Magjike.

LEXO DHE :  Rasti i mësuesit zhigolo në Fier/ Vjen reagimi i parë nga ministrja Shahini

Një këngëtare e re, e cila ka marrë pjesë edhe në festivale jashtë vendit. Në Festivalin Ndërkombëtar “Cerbul de Aur”, në Rumani ajo rrëmbeu çmimin e madh.

Por përsa kohë nuk ka asgjë zyrtare ende nuk mund ta themi me siguri se Neziri do të jetë këngëtarja që do të përfaqësojë San Marinon./L.F -dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.