Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tërmet në jug të Shqipërisë

Tërmet në jug të Shqipërisë

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pak çaste më parë në Igumenicë të Greqisë.

Raportohet se lëkundjet e tërmetit janë ndjerë deri në Gjirokastër, Sarandë dhe zonat e tjera përreth.


Paraprakisht raportohet se tërmeti ka qenë rreth 4.0 ballë i shkallës riter, në një thellësi prej rreth 5 kilometrash dhe vetëm 13 kilometra larg qytetit grek në kufi me Shqipërinë./K.C/dritare.net

Tërmet në jug të Shqipërisë