Na ndiqni edhe në

Moti

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Muaji qershor nis me mot të paqëndrueshëm, shoqëruar me alternime kthjelliemesh dhe vranësira mesatare të pasuara nga rreshje shiu me stuhi lokale.

Era do të jetë me drejtim Perëndim, me shpejtësi maksimale deri në 8m/sek në bregdet. Valëzimi do të jetë i forcës 2 me lartësi vale 0,3-0,5 metër në det të hapur.

Temperaturat e ajrit do të luhasin nga 10 gradë celsius deri në 23 gradë celsius./E.B-dritare.net