Më shumë se 67 mijë njerëz të prekur nga koronavirus

Virusi kinez, ka prekur më shumë se 67 mijë persona në rang global. Pekini së fundmi ka urdhëruar që të gjithë ata që kthehen në qytet, pas pushimeve, të qëndrojnë në karantinë për 14 ditë. Mbi 1500 veta kanë vdekur.

Egyptian Quarantine Authority employees prepare to scan body temperature for incoming travellers at Cairo International Airport on February 1, 2020, amidst efforts to detect possible cases of SARS-like “Wuhan coronavirus” (novel coronavirus 2019-nCoV). (Photo by – / AFP) (Photo by -/AFP via Getty Images)

Është konfirmuar edhe rasti i parë në Afrikë, i prekur nga koronavirus. Virusi vdekje-prurës, është përhapur në të paktën 25 vende në mbarë botën. Një grup ekspertësh nga Organizata Botërore e Shëndetit, ka mbërritur në Kinë, për të vëzhguar dhe marrë masa të mëtejshme, për të ndaluar përhapjen e gjerë të këtij virusi./L.F-dritare.net

LEXO DHE :  Albin Kurti uron Pavarësinë e Kosovës: Nuk jemi në ditët më të mira, por shpresa është më e madhe se kurrë

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.