Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Ja si do të jetë moti sot!

Ja si do të jetë moti sot!

Vijon ndikimi i presionit të lartë atmosferik duke kushtëzuar kthjellime në zonat e ulta dhe vranësira të herë pas-herëshme në zonat malore. Por pasditja do të risjellë kthjellimet në të gjithë shqipërinë. Kushtet e motit të kthjellët do të na shoqërojnë dhe gjatë natës.

Temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes POR ulen në mesditë duke luhatur vlerat ekstremale nga -5°C në 13°C.