Foto/ Bombë në resortin turistik në Tajlandë, 1 i vdekur dhe rreth 10 të plagosur

Një person raportohet se ka vdekur dhe rreth 10 të tjerë janë plagosur, pasi dy bomba shpërthyen këtë të enjte në një resort mjaft të frekuentuar nga turistët në Tajlandë.

Policia tha se mjetet shpërthyese ishin fshehur në vazot e luleve dhe u detonuan përmes telefonave celularë, shkruan Dailystar. 6 nga të lënduarit raportohet se janë në gjendje të rëndë, transmeton syri.

LEXO DHE :  Moderatorja bëhet nënë për herë të parë, ja emri i veçantë i djalit!

Sulmet e bombardimeve janë të zakonshme në jug të Tajlandës, ku një kryengritje e armatosur e ka ndezur rajonin për më shumë se 12 vjet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUPPËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.