Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Emrat/ Kush janë 31 deputetët e rinj të Vetëvendosjes!

Emrat/ Kush janë 31 deputetët e rinj të Vetëvendosjes!

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë, është shpallur fituese e zgjedjeve të 6 tetorit.

Tanimë është mësuar edhe lista paraprake e kandidatëve më të votuar të VV, që pritet që të jenë deputetët e ardhshëm, dhe pjesë e qeverisë Kurti.

Më poshtë, emrat e kandidatëve që morën më shumë vota. Renditja nuk është në bazë të votave:Albin Kurti; Glauk Konjufca; Liburn Aliu; Yllza Hoxha; Arben Vitia; Mefail Bajqinovci; Rexhep Selimi; Albulena Haxhiu; Haki Abazi; Arbërie Nagavci; Fjolla Ujkani; Artan Abrashi; Saranda Bogujevci; Valon Ramadani; Ali Lajçi; Agon Batusha; Mimoza Kusari – Lila; Arbër Rexhaj; Shpejtim Bulliqi; Arbëresha Kryeziu – Hyseni; Labinotë Demi-Murtezi; Mimoza Shala; Salih Zyba; Dimal Basha; Hajrullah Çeku; Sylejman Rrahmani; Drita Millaku; Fatmir Kollqaku-Mullhaxha; Xhelal Sveçla; Hekuran Murati; Fitore Pacolli/ I.M-Dritare.net