Emrat/ Kush janë 31 deputetët e rinj të Vetëvendosjes!

Lëvizja Vetëvendosje në Kosovë, është shpallur fituese e zgjedjeve të 6 tetorit.

Tanimë është mësuar edhe lista paraprake e kandidatëve më të votuar të VV, që pritet që të jenë deputetët e ardhshëm, dhe pjesë e qeverisë Kurti.

Më poshtë, emrat e kandidatëve që morën më shumë vota. Renditja nuk është në bazë të votave:Albin Kurti; Glauk Konjufca; Liburn Aliu; Yllza Hoxha; Arben Vitia; Mefail Bajqinovci; Rexhep Selimi; Albulena Haxhiu; Haki Abazi; Arbërie Nagavci; Fjolla Ujkani; Artan Abrashi; Saranda Bogujevci; Valon Ramadani; Ali Lajçi; Agon Batusha; Mimoza Kusari – Lila; Arbër Rexhaj; Shpejtim Bulliqi; Arbëresha Kryeziu – Hyseni; Labinotë Demi-Murtezi; Mimoza Shala; Salih Zyba; Dimal Basha; Hajrullah Çeku; Sylejman Rrahmani; Drita Millaku; Fatmir Kollqaku-Mullhaxha; Xhelal Sveçla; Hekuran Murati; Fitore Pacolli/ I.M-Dritare.net

LEXO DHE :  Pas takimit me Metën, Topi: Zgjidhja e krizës vjen nga institucionet

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.