Do të rriten pagat në administratë? Ja si përgjigjet ministrja e Financave!

Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj tha në emisionin Dritare me Rudinën se, për momentin nuk parashikohet një rritje e pagave në administratën publike. Denaj u shpreh se buxhetet për këtë vit janë të parashikuara dhe duhet të rritet efektiviteti i strukturave.

“Besoj që buxhetet janë të determinuara. Ne duhet të rrisim efektivitetin e strukturave përveç rritjeve të pagave. Për këtë vit buxhetet janë të parashikuara. Pyetja është a i kemi të gjitha strukturat efektive. Unë mendoj se jo. Strukturat nuk janë efektive”– tha Denaj./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  E papritur, ja kush është këshilltarja sekrete e Meghan Markle!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.