Dhimo Kote: Ushqimet që vijnë nga jashtë, pa cilësi!

I ftuar në emisionin “Dritare me Rudinën”, zëvendësministri i Bujqësisë, Dhimo Kote tha se, të gjithë mallrat që vijën nga jashtë janë me certifikatë sigurie. Por ndërkohë u shpreh se, disa mallra janë pa cilësi.

“E para nuk duhet thënë se janë pa certifikatë. Të gjithë mallrat që vijnë nga jashtë janë me certifikatë sigurie. Çfarë cilësie ka malli? Ky është problemi. Kemi kthyer miell mbrapa, kemi kthyer fidanë mbrapa. Kemi hequr nga qarkullimi 500 pesticide që nuk qarkullojnë në BE. “,– tha Kote./K.C/dritare.net

LEXO DHE :  Nis punën ambasadori i ri i Gjermanisë në Tiranë

1 Koment

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.