Na ndiqni edhe në

Bota

Video/ Momenti i tërmetit tronditës në Turqi, si tundet vendi për 2 minuta!

Video/ Momenti i tërmetit tronditës në Turqi, si tundet vendi

Një tërmet me magnitudë 7.7 ka rënë në lagjen Pazarcık të Kahramanmaraş. Tërmeti është ndjerë në shumë qytete, veçanërisht në Gaziantep, Sivas, Hatay, Şanlıurfa, Mersin, Samsun dhe Trabzon. Ne ju sjellim më poshtë disa momente nga tërmeti 7.7 ballë që zgjati për rreth dy minuta.
Presidenti i Turqisë Recep Tayip Erdogan lajmëroi pak çaste më parë se deri tani kanë humbur jetën 912 qytetarë ndërsa kanë mbetur të plagosur mbi 2 mijë./K.C/dritare.net