Na ndiqni edhe në

Bota

Presidentja e KE, Von der Leyen: BE, do të ndihmojë Turqinë në çdo mënyrë që mundet!

Presidentja e KE, Von der Leyen: BE, do të ndihmojë Turqinë

Presidentja e KE-së, Ursula von der Leyen ka reaguar pas tërmetit në Turqi duke shprehur solidaritetin për popullin e prekur dhe duke thënë se BE do të japë mbështetjen e saj në çdo mënyrë që mundet.

“Ne qëndrojmë në solidaritet të plotë me popullin e Turqisë dhe Sirisë pas tërmetit vdekjeprurës që goditi mëngjesin e sotëm. Ne vajtojmë me familjet e viktimave.

Mbështetja e Evropës tashmë është në rrugë e sipër dhe ne jemi të gatshëm të vazhdojmë të ndihmojmë në çdo mënyrë që mundemi”, shkroi Ursula von der Leyen në Twitter./A.ZH-dritare.net