Na ndiqni edhe në

Bota

Video/ Legjenda e futbollit turk kërkon ndihmë mes lotësh pas goditjeve të tërmetit!

Video/ Legjenda e futbollit turk kërkon ndihmë mes lotësh pas

Legjenda e futbollit të Turqisë dhe klubit Fenerbahce, trajneri aktual i klubit turk Hatayspor, Volkan Demirel, ka kërkuar ndihmë mes lotëve në një video live në rrjetin e tij social.

Volkan Demirel, ka bërë thirrje për ndihmë mes lotësh, të gjithëve për të ndihmuar popullin turk me aq sa munden.

Tërmeti që preku Turqinë mëngjesin e sotëm, rreth orës 4:00 të mëngjesit, deri tani raportohet që ka shkaktuar 800 viktima./A.ZH-dritare.net