Na ndiqni edhe në

Bota

Tërmet 7.4 ballë në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë, mbi 300 viktima

Tërmet 7.4 ballë në kufirin mes Turqisë dhe Sirisë, mbi

Një tërmet i fuqishëm 7.4 ballë ka goditur kufirin mes Turqisë jugore dhe Sirisë duke shkaktuar më shumë se 300 viktima dhe mbi 1000 të plagosur. Lëkundja tronditi banorët pas orës 2 të mëngjesit të së hënës me epiqendër pranë qytetit të Gaziantep./M.T/dritare.net