Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Tërmet i fuqishëm në Turqi, reagon presidenti Begaj!

Tërmet i fuqishëm në Turqi, reagon presidenti Begaj!

Presidenti Bajram Begaj ka reaguar duke shprehur mbështetjen e tij, pas tërmetit shkatërrues që ka goditur Turqinë Juglindore në kufi me Sirinë, ku mbi 600 persona kanë mbetur të vdekur.

“Thellësisht i trishtuar nga tërmeti shkatërrues që goditi Turqinë dhe Sirinë këtë mëngjes. Unë dhe shqiptarët qëndrojmë pranë njerëzve të prekur dhe familjeve që humbën të dashurit e tyre në këtë tragjedi të tmerrshme. Mendimet dhe lutjet tona të sinqerta janë me ata”, shkruan Begaj./A.ZH-dritare.net