Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Rama reagon për tërmetin shkatërrues: Një mision shpëtimi solidariteti do të niset për në Turqi!

Rama reagon për tërmetin shkatërrues: Një mision

Kryeministri Rama ka reaguar për tërmetin, i cili ka goditur Turqinë sot në orët e para të mëngjesit.

"I pikëlluar thellësisht për lajmin e mëngjesit të sotëm për tërmetin shkatërrues që goditi disa pjesë të Turqisë dhe Sirisë. Ngushëllimet tona më të thella për familjet e shumta që humbën jetën dhe u urojmë shërim të shpejtë të lënduarve. Një mision shpëtimi solidariteti do të niset sot për në Turqi",shkruan Rama./M.T/dritare.net