Zi në futboll/ Ndërron jetë mesfushori shqiptar 33-vjeçar

Një ngjarje e rëndë tronditur futbollin.

Mesfushori shqiptar, 33-vjeçari Labinot Harbuzi, ka ndërruar jetë ditën e sotme,

Lajmin e ka konfirmuar babai i 33-vjeçarit përmes mediave suedeze.

Sipas po të njëjtave burime, mesfushori ka pësuar një goditje në zemër, në shtëpinë e tij.

Karriera e Harbuzit ishte tepër e pasur, teksa u aktivizua me klube si Fejnord, Ekselsor, Malmo, Genclerbirlig, Nanisaspor, Syrianska dhe së fundi ishte pjesë e Malaka Junajtid.

LEXO DHE :  Task Forcë për koronavirusin, Manastirliu: Masa për rritjen e survejancës, por Shqipëria mbetet me rrezikshmëri të ulët

Ka qenë edhe legjenda e futbollit Zlatan Ibrahimoviç i cili në një intervistë të para disa kohëve kishte folur fjalët më të mira për mikun e tij shqiptar./ I.M-Dritare.net

 

 

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.