Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Sulm nga ISIS/ Zbulohet emri i dytë i viktimës në Londër

Sulm nga ISIS/ Zbulohet emri i dytë i viktimës në Londër

Si pasojë e një sulmi terrorist në Londër, kanë mbetur të vdekur dy persona. Jack Merritt  studenti i diplomuar i Universitetit të Kembrixhit, ishte viktima e parë e konfirmuar.

[caption id="attachment_642139" align="alignnone" width="646"] Foto BBC[/caption]

Së fundmi është konfirmuar edhe viktima e dytë dhe ajo është një vajzë. Policia ka deklaruar se ajo Saskia Jones.

[caption id="attachment_642507" align="aligncenter" width="624"] Foto BBC[/caption]

23-vjeçarja ishte e diplomuar, në Universitetin e Kembrixhit./L.F-dritare.net

[caption id="attachment_642504" align="aligncenter" width="624"] foto BBC[/caption]