Na ndiqni edhe në

Ngjarjet e Ditës

Xhafaj: U kap bashkëpunëtori i vrasësve të Devi Kasmit

Xhafaj: U kap bashkëpunëtori i vrasësve të Devi Kasmit

Një ditë pas ekzekutimit  me 4 plumba ndaj Devi Kasmit në kryeqytet, policia ka arrestuar bashkëpunëtorin e dy autorëve. Lajmin e ka dhënë vetë ministri i Brendshëm, Fatmir Xhafaj, në emisionin “Studio e hapur” me Eni Vasilin në “News24”.

“Është e vërtetë që ka patur një ngjarje të rëndë dje në Tiranë, dhe policia ka bërë publike rrethanat e ngjarjes dhe të dyshuarin kryesor. Sipas informacionit që unë kam policia sapo ka ndaluar bashkëpunëtorin kryesor të ekzekutorëve të kësaj ngjarje të rëndë”, u shpreh ministri Xhafaj.

Ai shtoi se kanë qenë dy. “Janë qenë dy në motor, ndërsa janë ndihmuar nga persona të tjerë. Ai që i ka ndihmuar është ndaluar. Policia do bëj hetime të mëtejshme.”, tha ministri./d.m-dritare.net