Vrau me sëpatë djalin e xhaxhait pas sherrit për një lis, kapet autori

Një tjetër ngjarje e rëndë shënohet këtë të martë në qytetin e Kavajës. Burimet e policisë rajonale paraprakisht kanë njoftuar se sot, rreth orës 09:40, në fshatin “Cikallesh”, pas një konflikti me mjete të forta, ndërmjet shtetasve Qamil Çelhaka dhe Fatmir Çelhaka, ky i fundit ka humbur jetën.

Konflikti ka ndodhur mes dy kushërinjve, djem xhaxhallarësh të cilët janë zënë për një lis që ndante tokën. Gjithashtu nga ngjarja ka mbetur i dëmtuar dhe një shtetas tjetër i paidentifikuar.

Pak orë pas ngjarjes, Policia njoftoi se ka arrestuar autorin e vrasjes. “Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr 3, kanë kapur shtetasin e dyshuar si autorë të vrasjes së Fatmir Çelhakës në Kavajë, Qamil Çelhaka, 30 vjeç, banues në Kavajë. Rreth orës 09:40, pas një konflikti për motive të dobëta, ka goditur me sëpatë, duke i shkaktuar vdekjen shtetasit F. Çelhaka, si dhe plagosjen e Vilson Isufi, i cili ndodhet në S.Q.U., nën kujdesin e mjekëve”, thuhet në njoftimin zyrtar të Policisë.

LEXO DHE :  Rama e nis ditën me shprehjen e Kobe Bryant!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.