Vlora Çitaku darkë iftari me Trump, i kërkon të përfshihet në bisedimet me Serbinë

Vlora Çitaku, ambasadorja e Kosovës në SHBA, ka qenë e ftuar mbrëmjen e djeshme në një darkë iftari në Shtëpinë e Bardhë. Ajo ishte ulur në krah të presidentit, Donald Trump, dhe përmes një postimi në Facebook, shkruan se i ka kërkuar përfshirje në lidhje me bisdeimet me Serbinë.

Pata nderin dhe kënaqësinë e veçantë që në darkën e iftarit të shtruar në Shtëpinë e Bardhë të isha e ulur përkrah Presidentit të Shteteve të Bashkura të Amerikës, Z. Donald J. Trump.

Presidentit Trump i tregova se në shtetin tonë sekular, ka një kulturë tolerance dhe harmoni ndërmjet religjioneve.

Poashtu, e njoftova në detaje mbi sfidat me të cilat ballafaqohemi aktualisht në Kosovë dhe biseduam mbi domosdoshmërinë e përfshirjes së drejtpërdrejtë të SHBA-ve në proceset e rëndësishme nëpër të cilat po kalon shteti ynë i ri.

Në darkë ishin të pranishëm zyrtarë të lartë të administratës Amerikane, Zv Presidenti Pence, Sekretari i Mbrojtjes Shanahan, Sekretari i Thesarit Mnuchin, Ambasadorë, etj.”, shkruan në Facebook, Çitaku./E..B-dritare.net

LEXO DHE :  Lejuan ndërtimin pa leje, 5 të arrestuar në Velipojë, mes tyre dhe dy policë

 PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.