Vijojnë reshjet e borës në Korçë, vështirësi në qarkullim

Ditën e djeshme nisën reshjet e para të borës në qarkun e Korçës. Mësohet se edhe sot kanë rinisur reshjet, duke bërë që të shfaqen problemet e para me qarkullimin e mjeteve.

Probleme me lëvizjen e mjeteve ka aksi Korçë-Kolonjë, në Qafën e Qarrit, ku trashësia e borës ka qene e konsiderueshme.

LEXO DHE :  10 lojërat që do të largojnë fëmijët nga teknologjia

Ndërkohë, në fshatin turistik dardhë, për shkak të reshjeve që kanë rënë dhe gjatë natës, trashësia e borës ka arritur deri në 20 cm./E.B-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.